Aleksandra Chuchro jest z wykształcenia dyplomowanym artystą plastykiem i architektem. Przestrzeń traktuje jako podwalinę do szczęśliwego i zdrowego życia. Kocha piękno, harmonię i ludzi.

Jako mała dziewczynka o wielkim sercu chłonęła atmosferę wielopokoleniowego domu. To właśnie on wykształcił w niej otwartość, umiejętność dostrzegania emocji i zawierania znajomości.  Silne osobowości domowników, obcowanie ze sztuką oraz morze przepływających przez dom ludzi, dały jej energię do tworzenia i wiarę w drugiego człowieka.

Jej empatyczna osobowość i ponad 20- letnie doświadczenie pracy architekta, zaowocowało emocjonalną świadomością projektową. Konsekwencją tych przemian było stworzenie autorskiego procesu projektowego D3 (DOWIEDZ SIĘ , DOŚWIADCZ, DZIAŁAJ)

Za podstawę pracy architekta uważa trafne zdiagnozowanie użytkownika projektowanej przestrzeni. Potrzeby i rozwój społeczny człowieka to zagadnienia, które w jej pracy stanowią istotne źródło wiedzy. Dlatego socjologia i psychologia architektury to nauki stale zgłębiane przez projektantkę. Prowadzone przez nią zajęcia ze studentami socjologii i architektury były ważną nauką również dla niej. Wspólne szukanie rozwiązań i wyciąganie wniosków uczy nie tylko studentów ale i wykładowcę.  

Projektantka od kilkunastu lat z pasją prowadzi autorskie warsztaty architektoniczne i sensoryczne dla dzieci, ale i dla architektów. Jest właścicielem firmy projektowej LIVIN, założycielką Świetlicy Architekta  oraz Stowarzyszenia ŁAD.

Kreatywne podejście i skupienie się zdobywaniu wiedzy i doświadczenia pomaga jej projektować funkcjonalną i emocjonalną równowagę przestrzeni. Prowadzone przez nią  warsztaty na międzynarodowej konferencji dla projektantów i dizajnerów Element Urban Talks uważa za jedne z ciekawszych w dotychczasowej swojej pracy. Bardzo pozytywny ich odbiór jest dla niej potwierdzeniem potrzeby zgłębiania wiedzy przez architektów w dziedzinie socjologii, psychologii i projektowania sensorycznego.

Warsztaty wyjazdowe, które również organizuje są inspirującą przygodą przypominającą o zmysłach i doświadczaniu sensorycznym przestrzeni. 

Projektowanie architektury jest dla Aleksandry za każdym razem nowym wyzwaniem i wewnętrznym przeżyciem. Architekt musi umieć przeżywać by zrozumieć klienta i jego upodobania. Wrażliwość i społeczna natura projektantki pozwala jej na dobry kontakt z klientem i miłą atmosferę pracy. To co fascynuje ją najbardziej w architekturze to „duch miejsca” czyli energia magicznie wytworzona w danej przestrzeni i jej przełożenie na emocje odbiorcy. 

Architekt, którego podziwia projektantka za konsekwencję i mądrość w tworzeniu to Alvar Aalto. Aalto projektował budynek  jako kompletną całość wraz z otoczeniem i najmniejszym detalem we wnętrzu i to właśnie jest prawdziwa architektura. Szczerość dla Aalto była bardzo ważna i dlatego uważał że architekt powinien umieć tworzyć całym sobą i przeżywać dzieło od początku do końca… do ostatniej klamki w drzwiach i  flakonu na stole.